Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak działa oświetlenie wnętrza O1?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak działa oświetlenie wnętrza O1?

    Niemcy są chyba blisko, ale Rusi, tej nad Bałtykiem :P

  • #2
    Jak działa oświetlenie wnętrza O1?

    Witam.
    Z racji, że jest to mój pierwszy post, chciałbym się przywitać z wszystkimi forumowiczami.
    Pierwszy post, ale forum czytam już od miesiąca naprawiając usterki mojej Octavi.
    Z góry dziękuję za każdy wpis, który pozwolił mi na:
    - rozbiórkę elementów niedziałających bez większych uszkodzeń (czasami coś się urwało, ale albo naprawione albo nie musiało być )
    - naprawę sterowania elektrycznymi szybami ( działało tylko jednostopniowo - brakowało takiego małego plasticzka - 15 minut pracy i śmiga )
    - naprawa modułu komfortu w drzwiach kierowcy - lutowanie, uszczelnianie i wszystko w drzwiach kierowcy działa - lusterko i centralny bo to nie działało.
    - zamontowanie nowego radia
    - wymiana żarówki podświetlenia klimy
    - naprawa naciągu klamki
    - naprawa pokrętła temperatury klimy, bo bardzo ciężko działało
    - naprawa popielniczki, choć nie palę, ale lubię jak wszystko działa
    - naprawa kratek wylotu powietrza - połamane końcóweczki
    - i wiele innych, których już nie pamiętam

    Nie piszę tego, żeby się chwalić, tylko żeby podziękować bo sam bym połowę zniszczył zanim bym coś rozebrał.
    Chciałbym się odwdzięczyć i jakby ktoś nie wiedział jak coś zrobić, to proszę o wiadomości, postaram się pomóc.

    Dlatego piszę, ponieważ zostały mi do zrobienia dwie rzeczy elektryczne:
    - jak otwieram drzwi kierowcy wszystko działa. Lampka sufitowa się zapala i na zegarach też zapala się kontrolka. Jak otwieram drzwi pasażera to zapala się tylko lampka sufitowa, na desce rozdzielczej się nic nie pali.
    Moje pytanie brzmi: Czy przy otwarciu każdych drzwi powinno się zapalić światło sufitowe i kontrolka na desce rozdzielczej? Jeśli tak to w każde drzwi są uszkodzone? Nie chce się zabierać za rozkręcanie, jeśli np. kontrolka i światło nie reagują na tylne drzwi. Problemy z mikrostykiem, kablami i lutami są mi znane.
    Jak to jest z bagażnikiem? U mnie zapala się lampka w bagażniku i na desce rozdzielczej, ale sufitowa się wtedy nie zapala.
    Możecie mi powiedzieć jak to jest u was w O1, albo gdzie sprawdzić jak powinno być fabrycznie? Mam O1 FL z 2004 roku. Elektryka tylko przednie drzwi. Lampka sufitowa tylko z przodu.

    I drugie pytanie też odnośnie tematu. Czytałem na forum, znalazłem podobny temat ale nie do końca. Mianowicie mam odblaski w drzwiach. Chciałbym zamontować lampki (15zł/szt) oraz dodatkowe oświetlenie LED do każdych drzwi (4) . Drzwi kierowcy to nie problem, bo do odblasku jest podciągnięta kostka - sprawdzałem miernikiem - działa.
    Ale w drzwiach przednich pasażera nie ma już tej kostki. Czy jest możliwość podłączenia do któregoś kabla wychodzącego z zamka albo modułu silnika szyby?Nie chcę ciągnąć kabla ąż do podsufitki, bo wtedy otwarcie byle których drzwi spowoduje zapalnie każdej lampki drzwi, nie chcę tez wiercić i zakładać dodatkowego mikrowyłącznika. Według znalezionych tematów to kable brązowo- żółte , ale nie mam ich po prawej stronie, jakieś piny 5 i 20, ale od której strony licząc? Czy może ktoś sprawdzić które to kable na schematach, bo nic z nich nie rozumiem. Znalazłem instrukcję do golfa V, że gość się wpina pod jakieś piny przy silniku szyby i działa, ale to Golf V i inna kostka zupełnie jest.
    A jak to jest z drzwiami tylnymi? Czy da się to jakoś zrobić bez wiercenia, bo prąd musi iść do zamka, tylko słyszałem, że może być za małe napięcie. Ja potrzebuję do listwy LED 1Watt wiec kable grubości włosa by to pociągnął....
    Proszę Was o jakieś sugestię.
    Pozdrawiam i dziękuję za okazaną pomoc.
    Wojtek
    Nie oddam żadnemu mechanikowi mojej OctaVki !!!

    Komentarz


    • #3
      Cześć zafek
      Co do podłączenia kopertówki w drzwiach pasażera to masz link (strona 2):
      Forum - Octavia Club Polska

      A jak nie masz podnoszonych elektrycznie szyb w tylnych drzwiach, to raczej nie podłączysz kopertówek ani listw LED - chyba jeszcze nikomu z forum to się nie udało, bez dodania ekstra czujnika otwartych drzwi.

      A teraz jak działa lampka podsufitki i wskaźnik otwartych drzwi na desce rozdzielczej (zwykłe zegary bez wyświetlacza):
      - otwarcie którychkolwiek drzwi lub klapy bagażnika - zapala się wskaźnik otwartych drzwi na desce rozdzielczej
      - otwarcie którychkolwiek drzwi - zapala się lampka podsufitki
      Po otwarciu klapy bagażnika nie zapala się lampka podsufitki.

      Tyle umiem Ci pomóc, powodzenia!

      Komentarz


      • #4
        Dzięki andrzej22
        No koledzy a wy możecie sprawdzić jak to jest w waszych Octaviach z tym oświetleniem wnętrza?
        Bo dzwoniłem do 3 serwisów skody i w każdym mi inaczej powiedzieli Ot specjaliści....


        No i jestem po rozebraniu zamka... okazało się - mikrostyk - ale teraz niby działa choć zastanawiam się na wywaleniem go i podłączeniem oryginalnego drzwiowego np z seata - bezawaryjny.
        Problem jednak nastał z samym zamykaniem. Podłączyłem na krótko, próbuje zamknąć i jest ok. Próbuje otworzyć i zamek się nie otwiera - dopiero drugie naciśnięcie kluczyka otwiera go. Dodam, że po zamknięciu drzwi są zaryglowane, świeci się dioda w drzwiach kierowcy, od wewnątrz klamką też jest zaryglowane. Może to usterka mechaniczna ale juz 5-ty raz rozkręcam ten zamek... Macie jakieś pomysły? Jak działa ten silniczek w zamku? Bo z tego co zauważyłem napierw się kręci, potem puszcza i następnie znów kręci i rygluje. Z otwieraniem tak samo, a nie może tego otworzyć dopiero za drugim razem....
        Ehhhhh.... brakuje mi już sił z tym...


        Koledzy naprawiłem
        30 razy rozkręcałem ten zamek. Problem chyba tkwił w wyrobionych plasticzkach i za mocno dociągniętej sprężynce. Dokleiłem też kawałek izolacji w jedno miejsce.
        Jeśli ktoś będzie miał podobne problemy to proszę pisać, dokładnie wytłumaczę.
        Podpiąłem również lampki drzwi - pin 5 i 20. Było o tym na forum ale jak ktoś będzie chciał dokładną instrukcję to pomogę Zostało kilka rzeczy ale to już raczej mechaniczne więc walczę dalej.
        Pozdrawiam
        Wojtek
        Nie oddam żadnemu mechanikowi mojej OctaVki !!!

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X